Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

March of the Living - 2012

Foto

Letošní cesta do Polska byla výjimečná. Vše začalo 18. dubna 2012 krátkou večerní návštěvou Krakowa a jeho židovské čtvrti Kazimierz. Pochod živých z Auschwitz do Birkenau se konal 19. dubna 2012 (výročí vypuknutí Varšavského povstání - 19. 4. 1943). Naši studenti se jej účastnili již počtvrté. Tentokrát měli vzácnou příležitost přímo na místě koncentračního tábora Birkenau se setkat s dvěma bývalými vězni - panem Michalem Salamonovičem a panem Luďkem Eliášem.

(film Osud č. A 2026) :

http://www.youtube.com/watch?v=8P3Z2R0dkAg

Vyprávěné vzpomínky na holokaust (ŠOA) nikdo z nás nezapomene.

V pátek 20. 4. 2012 se konal v Třinci seminář o holokaustu a antisemitismu, kde se studenti setkali s třetím přeživším - paní Zuzanou Skácelovou, dále s pracovníkem Muzea holokaustu v Seredi http://edah.sk/zidia/snm---mzk---muzeum-holokaustu-sered/ panem PhDr. Martinem Korčokem, který přednášel o situaci během 2. sv. války na Slovensku a na závěr vystoupil Mgr. Zbyněk Tarant ze ZČU Plzeň,

 http://antropologie.zcu.cz/pochod-zivych-odpoved-na-pochody-smrti ,

který měl prezentaci o současných projevech extremismu a antisemitismu.

Celý program organizovala ICEJ Praha.

 

Ivan Machek

 Zpět

Gymnázium Ostrov