Literárně-historická exkurze "Židovská Praha"

V pátek 11. května 2012 navštívili naši studenti nový židovský hřbitov na Žižkově, který byl založen v roce 1890. Na hřbitově si studenti prohlédli náhrobky významných představitelů židovských obcí, rabínů, obchodníků, průmyslníků, ale i umělců, jako je Franz Kafka, Jiří Orten, Ota Pavel a Arnošt Lustig.

Velmi poutavě a zasvěceně nás provázela Zuzana Pavlovská (viz fotografie).

Odpoledne jsme se sešli v Židovském vzdělávacím centru v centru Prahy se sestrou Arnošta Lustiga paní Hanou Hnátovou, která nám vyprávěla svůj životní příběh a vzpomínky na bratra.

Celý den věnovaný židovství korunovalo představení Mikve od Hadar Gabron ve Stavovském divadle.

Závěrečný potlesk ve stoje nepatřil jen Ivě Janžurové, která hrála hlavní roli, ale všem herečkám za úžasný divadelní zážitek.

SHALOM :o)

Jaroslava Strachoňová, Jakub Hecht a Ivan Machek