Konec školního roku neznamená „havaj“

To, že na prázdniny se těší žáci už od poloviny května, je známá věc. I přesto jsme se rozhodli, že si blížící se konec školního roku zpříjemníme nějakými těmi „pikantnostmi“ naší stověžaté Prahy. Svěřili jsme se do rukou profesionálů, kteří nás, dvě skupiny žáků V1.A a části V1.B, provedli po místech spojených s mýty, legendami či bájemi a mýty.

Trasa prohlídky byla dlouhá přibližně 5 km. Někteří z nás se vůbec poprvé dostali na Svatováclavské vinice, odkud je snad nejkrásnější výhled na panorama Prahy. Asi nejvíce nás uchvátily zahrady Valdštejnského paláce. Kromě impozantní budovy Senátu jsme mohly vidět umělé jeskyně a v neposlední řadě i páva – albína.

Z velkého množství nových informací si budeme dobře pamatovat legendu o zavěšených hlavách popravených sedmadvaceti českých pánů, které vždy na výročí signalizují spokojenost národa. Také se nedá zapomenout na legendu o tom, kde a jak vlastně zemřel Tycho de Brahe. Z novějších míst nás pak zaujal i můstek lásky, kde zamilovaní jako symbol své lásky zamknou zámek a klíčky hodí do Čertovky. Na závěr jsme navštívili i zeď Johna Lennona.

-dv-