Za angličtinou do Coventry

Letošní studijní cesta ostrovských studentů za výukou angličtiny v její rodné zemi se uskutečnila 10.-17. června v anglickém průmyslovém centru Coventry. I když počasí bylo typicky anglické, deštivých dnů bylo více, než těch slunečných, studenti si svůj pobyt náležitě užili.
Stejně jako v letech minulých i letos byli všichni ubytováni v anglických rodinách, což je ta nejlepší možnost jak si procvičit angličtinu v praxi. Kromě toho studenti pilovali svoji výslovnost na hodinách dopolední výuky vedených zkušenými anglickými lektory.
Odpoledne následovaly výlety do blízkého či vzdálenějšího okolí Coventry.
Samotné Coventry se stalo během druhé světové války terčem útoku německého letectva a bylo velmi poničeno. Tuto tragédii dodnes připomínají zbytky katedrály, která stávala v centru města a bývala jeho dominantou. V jejím těsném sousedství byla po válce vystavěna katedrála nová, vskutku hypermoderní, a v podobném stylu byl rekonstruován celý střed města.
Nesmíme opomenout ani návštěvu Birminghamu a jeho proslulé čokoládovny Cadbury, středověkého hradu a městečka Warwick, rodiště Williama Shakespeara Stratfordu a samozřejmě závěrečnou prohlídku Londýna!
V Londýně nás čekalo překvapení, na které nikdo z účastníků pobytu do konce života nezapomene. Kdo by mohl říct, že na vlastní oči viděl britskou královnu?
Nám se to podařilo! V den naší návštěvy v Londýně probíhaly oficiální oslavy jejích narozenin, a tak jsme s tisíci dalších diváků mohli vidět královnu Alžbětu II. během slavnostní přehlídky královské gardy, která se konala na její počest.
O zdárný průběh celého pobytu se zasloužila především Mgr. Dagmar Žerebjatjevová, která ho pečlivě připravila a společně se svým kolegou Jiřím Fresserem skvěle zorganizovala.

Mgr.Jiří Fresser