Úspěchy studentů ve školním roce 2006/2007

Olympiády, vědomostní a sportovní soutěže 2006/2007

Úspěchy na mezinárodní úrovni

Jan Martinek (kvinta A) byl na základě úspěchů v biologické olympiádě nominován do tříčlenného družstva, která nás reprezentovalo na mezinárodní soutěži v přírodních vědách v SRN v Postupimi. Soutěže se zúčastnilo 16 států. Družstvo, které jako biolog náš student J. Martinek zastupoval (vedle chemika a fyzika) získalo bronzovou medaili!

Úspěchy na úrovni celostátních kol

: Chemie
KSICHT - korespondenční seminář inspirovaný chemickou tematikou (pořádá PřF UK a VŠCHT Praha s garancí MŠMT).
Veronika Fořtová (3.A) – 2. místo
Lukáš Vrzal (2.A) – 9. místo
Zeměpis Zeměpisná olympiáda – kategorie C (8. a 9. třídy a odpovídající ročníky gymnázií) Petra Jílková (kvarta A) – 7. místo
Soutěž Eurorebus (pořádá Terra klub Praha)
Jan Hynek (sexta A) – 4. místo
Informatika a výpočetní technika
Mistrovství ČR ve wordprocessingu
Filip Mikschik (septima A) – 6. místo
Fotografická soutěž akademie A006 – kategorie „okem turistyť
Jan Martinek (kvinta A) – 1. místo
Český jazyk – literární soutěže
Zlatá tužka - literární soutěž (pořádá Dvůr Králové)
Marek Steininger (oktáva A) – 3. místo
Budoucnost spojené Evropy – literární soutěž (pořádá Klub mladých evropanů)
Jan Železný (2.A) – postup mezi 20 nejlepších
Soutěž o cenu F. Venclíka – literární soutěž (pořádá Střední škola technická hl. města Prahy)
Adam Pěnkava (kvinta A) – zvláštní cena poroty v kategorii Báseň na téma „Strach v množném čísleť
Dějepis
Celostátní soutěž ČR družstev gymnázií (pořádá Cheb)
Družstvo ostrovského gymnázia - R, Gajdošová (4.A), M.