Goethe by měl radost aneb němčináři v Praze

Při příležitosti Pražského divadelního festivalu německého jazyka jsme se vydali na celodenní exkurzi do Prahy. Nejprve jsme navštívili pražský Goethe Institut, po krátké přednášce o činnosti této instituce jsme měli příležitost prozkoumat jeho rozsáhlou knihovnu a v ní si v klidu prolistovat ať už německé klasiky, moderní komiks, či naučnou literaturu. Po krátkém odpočinku jsme zavítali na výstavu českého filmaře a výtvarníka Jana Švankmajera v domě U Kamenného zvonu a mohli jsme se tak, alespoň na chvilku, nechat vtáhnout do jeho světa nevyčerpatelné imaginace. K večeru jsme se vystrojili, jak se na studenty ostrovského gymnázia patří, a zamířili k Nové scéně Národního divadla na hru lichtenštejnského souboru TAK Theater Liechtenstein Dědictví. Hra o vztazích mezilidských, vztazích v rodině a koneckonců i vztahu člověka sama k sobě, nám nedala vydechnout a jasně ukázala, že, přestože mluvíme jinými jazyky a pocházíme z jiných zemí, lidské utrpení i radost jsou, a vždy budou, společné.

Eliška Vágnerová a Barbora Kučerová, V5A