Naši dějepisci druzí v republice!

Mimořádného úspěchu dosáhli naši studenti v 21. ročníku celostátní dějepisné soutěže, která proběhla 22.11.2012 v Chebu.

Letošním tématem tohoto prestižního klání, které proběhlo pod patronací předsedy vlády ČR a za účasti poslanců a senátorů ČR v čele s předsedou senátu panem Milanem Štěchem, bylo období našeho státu v letech 1740 - 1848.

V přímé konkurenci 75 týmů gymnázií z celé republiky obsadil ostrovský tým ve složení Nguyen Thuy Linh, Anna Matuštíková a Nguyen Tuan Ngoc úžasné 2. místo, když za vítězným olomouckým gymnáziem zaostali o pouhé čtyři body.

Tento mimořádný výsledek je skvělou reklamou nejen pro naše studenty a školu, ale rovněž pro město Ostrov a samotný Karlovarský kraj.

Studenty odborně a metodicky vedl Mgr.Jiří Fresser.