Fyzické básnění Petra Váši

23. listopadu 2012 měli studenti naší školy možnost besedovat s performerem a velmi originálním českým umělcem Petrem Vášou, který vystudoval vědu o výtvarném umění na brněnské univerzitě (1983-88), založil hudební skupiny Z kopce (1985), Ošklid (1987) a A-Beat (1990). Po skončení jejich činnosti se věnoval především projektu fyzického básnictví (od 1991 - představení a nahrávky, od 1992 - kresby, vizuální básně, od 1993 - semináře a dílny na různých uměleckých školách a festivalech). V současné době hraje se svou kapelou TY SYČÁCI (www.tysycaci.cz).
Zájem o besedu byl obrovský (viz fotografie, studenti seděli i na zemi :o)

Petr Váša byl odměněn dlouhým potleskem.

Děkujeme a těšíme se na lednové vystoupení v Husovce v Karlových Varech.

Ivan Machek