Profesor Jan Sokol přednášel našim studentům o svobodě

Ve středu 12. 12. 2012 přednášel a besedoval s našimi studenty o lidské svobodě

Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc.

Profesor Jan Sokol je český filosof, překladatel filosofických textů, vysokoškolský pedagog a publicista. Byl poslancem Federálního shromáždění v letech 1990–1992, ministrem školství v Tošovského vládě r. 1998 a posledním protikandidátem Václava Klause ve volbách prezidenta ČR v únoru 2003. Byl také v první vlně signatářů Charty 77.  V letech 2000-2007 byl prvním děkanem Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy. V zimním semestru 2008/9 přednášel etiku a lidská práva na Harvardově univerzitě v USA. Jeho cesta k filosofii vedla přes studium biblistiky, díla F. Nietzscheho a setkání s tchánem Janem Patočkou.

Děkujeme panu profesorovi za příležitost potkat se s filosofií a přejeme mu pevné zdraví a další nadšené posluchače :o)

Ivan Machek

Jan Sokol "Jak vypadá svoboda ?"

časopis LISTY: