Exkurze Praha - A cirkus bude?!

V úterý 8. ledna 2013 jsme se díky divadlu MINOR www.minor.cz/ v Praze ocitli na  abiturientském večírku po třiceti letech, kde  si bývalí spolužáci oživíli vzpomínky ze školních lavic. Pohybová inscenace ve stylu „nového cirkusu“ kombinující prvky akrobacie, tance a loutkoherectví nás nadchla zvláště svými fantazijními motivy nemilosrdně prostupují školní výuku. Závěrečný aplaus ve stoje byl poděkováním skvělému hereckému výkonu a nádhernému představení.

Po polední pauze na Václavském náměstí  následoval archeologický workshop v Muzeu hl. m. Prahy na Florenci a prohlídka unikátního Langweilova modelu Prahy z let 1826–1834, který je považován za  nejatraktivnější exponát muzea. Nově otevřené 3D stereo kino nám umožnilo unikátní zážitek – ponoření se do mikrosvěta papírového Langweilova modelu Prahy, který věrně zachycuje Prahu první poloviny 19. století. Účastnili jsme se  průletu tímto neuvěřitelným výtvarným světem. Zavítali jsme  do již neexistujících míst staré Prahy a zažíli prostřednictvím virtuální reality digitálního Langweilova modelu Prahy takové pohledy na papírové město, o kterých mohl Antonín Langweil pouze snít.

Tato projekce získala na 5. mezinárodním filmovém festivalu Arts and film v Telči v kategorii Architektura a design cenu mezinárodní poroty Prix Jury.

Ivan Machek