Gymnázium podporuje dobročinné sbírky

Účast našich studentů na charitativních sbírkách je již několik let samozřejmou součástí života školy. Studenti vyššího gymnázia se zúčastňují pravidelně „Srdíčkových dnůť, které pomáhají dětským oddělením nemocnic, dále „Světluškyť a „Bílé pastelkyť, které podporují děti i dospělé se zrakovým postižením. Další sbírky (Pomerančový den) se týkají například pomoci starým lidem. Pomoc pro děti z dětského domova v Karlových Varech je pak zcela samostatnou iniciativou studentů letošní septimy A, do níž se jim podařilo zapojit celou školu. Je velmi cenné, že si studenti uvědomují skutečnost, že žijí ve světě, v němž nemají všichni rovné šance, a především, že dovedou pro ty méně šťastné také něco udělat.

V letošním roce zatím proběhly s účastí našich studentů tyto sbírky :
11. 9. 2007 – Srdíčkový den, účast třídy V6.A
19. 9. 2007 – Světluška, účast třídy 2.B
Během uplynulého školního roku se naši studenti zúčastnili :
12. 9. 2006 – Srdíčkový den, zúčastnila se třída V6.A (letos již V7.A)
19. 9. 2006 – Světluška, zúčastnila se 2.A
16. 10. 2006 – Bílá pastelka, zúčastnila se 2.B
26. 6. 2007 – Pomerančový týden, zúčastnila 1.A

Další forma charity navazovala na návštěvy studentů Dětského domova v Karlových Varech v rámci výuky základů společenských věd. Studenti třídy V6.A sami navštívili Dětský domov v Karlových Varech. Navázali tím na minulý rok, kdy sami zorganizovali obsáhlý charitativní pořad (s hudebními čísly a módní přehlídkou) v tělocvičně školy. Letos se výrazně podíleli na organizaci gymnaziáles, v jehož rámci uspořádali pro děti z dětského domova úspěšně další dobročinnou sbírku.