Holocaust - vzdělávací seminář pro pedagogy

V úterý 22.1.2013 se konal na gymnáziu v Ostrově společný seminář Židovského muzea v Praze, Jad Vašem v Jeruzalémě, Památníku Terezín a USC Shoah Foundation. Tématem přednášek byla problematika holocaustu akcentující kromě jiného i regionální historii. Úvodní přednášku na téma "Úvod do pedagogické filosofie JAD VAŠEM" přednesla Miriam Mouryc z Jeruzaléma. "O návratu domů" hovořil Martin Šmok. Zuzana Pavlovská z Židovského muzea v Praze prezentovala nový workshop pro studenty "NEVÍTANÍ CIZINCI" a na závěr Dalibor Krčmář měl velmi zajímavou přednášku na téma "Popírání holocaustu". Semináře se zúčastnili kantoři SŠ i ZŠ ze Sokolova, Karlových varů a Ostrova. Na závěr každý účastník obdržel certifikát a dokumentární film s tématikou šoa. Děkujeme všem přednášejícím za mnoho nových informací a možnost uskutečnit seminář u nás na gymnáziu v Ostrově.

Ivan Machek