Vánoční hudební setkání v galerii

Letošní vánoční koncert proběhl tradičně v dobře chlazených prostorách GU v Ostrově v úterý 20. prosince. Letos nebyl jen tak ledajaký, ale nabídl návštěvníkům kromě pěveckého sboru gymnázia také dva milé hosty a jedno vánoční hudební překvapení na závěr.

Prvními hosty koncertu byli zpívající studenti z našeho partnerského gymnázia z Wundsiedelu. Pěvecký oktet předvedl spirituály a jazzově laděné písně s klavírním doprovodem. Ačkoliv nejsou zjevně tito pěvci zvyklí zpívat v takto „vymrzlých“ prostorách, nenechali se tím nijak deprimovat a sklidili zasloužené ovace.

Druhým hostem byly svaté Lucie – z divadelního souboru „Na poslední chvíli“ LDO ZUŠ. Půvabné herečky jsou všechny zároveň studentkami maturitního ročníku gymnázia, a proto bylo jejich vystoupení i jakýmsi rozloučením. Představení hlučné i poetické vneslo do galerie nejen humor, ale i světlo – jak se na svaté Lucie sluší a patří.

Slavnostní tečkou letošního vánočního setkání bylo závěrečné vystoupení smíšeného pěveckého sboru kantorů ostrovského gymnázia. Jak správně předvídal pan ředitel, opravdu nezůstalo jedno oko suché! Bylo by jistě chvályhodné, kdyby na tento úspěch navázala další vystoupení s dalšími připravenými opusy – letos to byla moravská vánoční píseň „ZVIŘÁTKA“.