Chemik Jan Šugar na třetí příčce v mezinárodní soutěži

Ve dnech 17. až 24. března se Jan Šugar, student kvinty A, zúčastnil v roli týmového chemika 11. ročníku EUSO (European Science Olympiad) v hlavním městě Lucemburska Luxembourgu. V konkurenci více než 35 týmů z celé Evropy vybojoval tým Honzy překrásnou bronzovou medaili. Ve dvou soutěžních dnech absolvoval několik zkoušek, zejména praktických.

Výkony a schopnosti Honzy jsou nepřehlédnutelné a potvrzují, že chemikům z Gymnázia Ostrov mezinárodní konkurence svědčí. Mezinárodnímu klání předcházelo náročné přípravné soustředění s výběrem postupujících. V něm byli Honzovi domácí „soupeři“ zbaveni možnosti zúčastnit se této prestižní záležitosti, a to zejména jeho hlubokými a komplexními znalostmi.

Další z řady úspěchů ostrovské gymnaziální chemie. Proto děkujeme Honzovi za výbornou reprezentaci České republiky a naší školy.