Pražský studentský summit 2013

V letošním akademickém roce proběhl jubilejní 18. ročník Pražského modelu OSN, kterého se zúčastnilo více než 400 středoškoláků z celé České republiky. Účastníkům opět nabídl příležitost poznat svět diplomacie a aktuální problémy, kterými se mezinárodní společenství zabývají.

Jako zástupci jednotlivých členských států Spojených národů hájili studenti názory „svých“ zemí ve vybraných orgánech. Naše gymnázium na závěrečné konferenci 5. – 9. dubna 2013 reprezentovali studenti v delegacích států států Číny a Jižní Koreje:
 Dita Siřínková, Anna Matuštíková, Markéta Aranyossiová, Jáchym Vintr, Daniel Netrval a Tereza Jandová.
Anna Matuštíková z oktávy A získala významné ocenění. Asociace pro mezinárodní otázky jí udělila certifiikát za skokana roku v Organizaci OSN pro výchovu, vědu a kulturu v rámci XVIII. ročníku Pražského studentského summitu.
Ivan Machek
Více informací: