Angličtináři z kvinty B jsou v republikovém finále!

Ve XII. ročníku celostátní soutěže v anglickém jazyce nazvané VIDEO POHLEDNICE Z MÉHO MĚSTA se skvěle prezentovali studenti anglického jazyka z kvinty B se svým DVD, které nazvali "Ostrov - Old Town".

Soutěže, kterou pod záštitou MŠMT ČR organizuje Anglický klub ZŠ Mládí z Prahy 13, se každoročně účastní školní kolektivy i jednotlivci z celé republiky.

Pravidla soutěže jsou neúprosná. V maximální dělce šesti minut musí soutěžící natočit video pohlednici, která co nejpoutavěji přibližuje jejich město. A navíc anglicky!

O to více nás těší, že odborná porota složená z učitelů a lektorů anglického jazyka vybrala do nejužšího finále o zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili práci našich kvintánů!

Jak celé klání dopadne a jakou medaili si nakonec naši studenti odnesou, to se dozvíme na celostátním finále, které proběhne 16. května v budově Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v Praze, kam jsou všichni finalisté pozváni.

A kdo tam bude ostrovské gymnázium reprezentovat?

Budou to Anna Mazurová, Tereza Matysková, Nella Ondrejková, Kateřina Dvouletá, Nikola Hanušová, Petra Mourková, Martin Bangho, Petr Brodec, Jiří Kubík, Kristian Hudec, Vít Illichmann a Nguyen Hai Lam.

A také jejich vyučující anglického jazyka, který vše úspěšně zrežíroval, Mgr. Jiří Fresser.