Výměnný pobyt s Nizozemím – část 2: jaro

Před půl rokem jsme vás informovali o naší návštěvě nizozemského města Groenlo. Návštěva proběhla v rámci výměnného pobytu s tamní školou Scholengemeenschap Marianum a minulý týden měli naši studenti možnost pohostinnost Holanďanům oplatit.
Program minulého týdne byl pestrý jak na zážitky, tak na poznatky. Jelikož Holanďané přijeli už v sobotu večer, neděle patřila podle tradice tzv. Family day. Jistou povinností bylo návštěvu seznámit s naším krajem a tak jsme během prohlídky Karlových Varů navštívili Becherovu vilu, kde si studenti vyzkoušeli jednu z nejstarších výtvarných technik a  to techniku suché jehly a prohlédli jsme si také Museum Moser se sklářskou hutí. Jeli jsme do Lokte a zažili trochu adrenalinu v lanovém parku. Středa pak patřila Praze a jejím krásám.
Celý týden jsme zakončili společnými prezentacemi, kdy studenti mohli shrnout své poznatky z obou návštěv a porovnat život u nás a v Nizozemí z mnoha hledisek.
V pátek jsme se s našimi přáteli rozloučili. Jejich odjezd byl navíc zpestřen českou tradicí Posledního zvonění.  Díky kladným ohlasům jsme rádi, že se celá akce povedla.
Máme také již termíny na příští rok, takže pokud budete od září v prvním či druhé ročníku, případně v kvintě či sextě, neváhejte se do projektu připojit.

Jana Kitzbergerová & Vendula Mokruschová