Adam Přáda jede do Moskvy reprezentovat ČR v chemii!

Dalo by se říci, že kam Adam Přáda přišel, všude se umístil na nejvyšších místech. Jeho píle je nyní korunována postupem do Mezinárodní chemické olympiády (ICHO), která se letos koná v Moskvě. Letošní ročník CHO zahájil prosincovým vítězstvím v krajském kole kategorie A, na které se připravoval již od letních prázdnin. Zde nenašel konkurenci a ostatní, často starší konkurenty, téměř deklasoval. Kategorie A je přitom ta nejnáročnější a na ICHO se dá postoupit jedině z ní. V lednu pak dosáhl druhého místa v kole celostátním. Po tomto úspěchu byl pozván do dvoukolového boje (tzv. rozstřelu) o účast právě v Mezinároní chemické olympiádě. Již během prvního kola dokázal, že je nejlepší v celé republice. Vypracoval se totiž v celostátním žebříčku na místo první. Na něm se pak pohodlně udržel i v kole druhém, praktickém. Za ním tak zůstali i loňští účastníci ICHO.

V červenci tak do Moskvy Adam odjíždí jako nejlepší chemik České republiky. Jsme nesmírně rádi, že naši republiku bude reprezentovat právě student Gymnázia Ostrov.