Oznámení rodičům studentů - výstražná stávka učitelů 4.12.2007

Vážení rodiče,
dne 4. 12. 2007 zavřeme školu

Nejsme spokojení

1) s nedostatečným platovým ohodnocením, které neodpovídá vysokoškolskému vzdělání – hrozba poklesu reálné mzdy od 1. 1. 2008

2) s nekoncepčností školské politiky vlády (řízení rezortu, celostátní vzdělávací plán, nové státní maturity, neprůchodnost mezi jednotlivými stupni vzdělávání)

3) s odsouváním problémů ve školství a neustálou neochotou problémy řešit (nedůstojná výměna ministrů)

4) s administrativním přetěžováním pedagogů

5) s finanční politikou státu vůči rezortu školství

6) s neprůhledným přerozdělováním finančních prostředků do školství

7) s neschopností čerpat peníze z EU

Chceme razantně protestovat s tím, aby nás konečně začala brát vláda vážně a veřejnost znala problémy ve školství. Proto jsme se rozhodli svá stanoviska tlumočit i ostrovské veřejnosti, ostatním školám a médiím.

Stávkující

za Gymnázium Ostrov