Starosta města Bc. Pavel Čekan předal ocenění a odměnu studentovi naší školy Adamu Přádovi

Dne 4. 9. zavítal na Gymnázium Ostrov starosta města Bc. Pavel Čekan společně s místostarostou Milanem Matějkou.

Oba představitelé města přišli poblahopřát našemu úspěšnému olympionikovi Adamu Přádovi a  předali mu také věcnou a finanční odměnu.

Adam získal o letošních prázdninách na chemické celosvětové olympiádě v Moskvě vynikající stříbrnou medaili a navázal tak na úspěchy svých předchůdců, především  Jiřího Špičky, Jiřího Jenčíka a především Evy Pluhařové, kteří před Adamem dosahovali podobných skvělých úspěchů.

Na přípravě Adama se opět podílel se svojí neutuchající energií a entuziasmem jeho vyučující RNDr. Vladimír Vít, který u nás vychoval již celé generace výborných chemiků.

Oběma děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy, ale i města Ostrov, Karlovarského kraje i celé ČR ve světě a Adamovi přejeme hodně sil do dalšího náročného studia chemie a do příprav na další olympijská klání v tomto školním roce.

Mgr. Milan Martinek

zástupce ředitele