Ruský jazyk – РУССКИЙ ЯЗЫК

Charakteristika a cíle předmětu

Характеристика и цели предмета

Cílem výuky ruského jazyka je vytvořit u žáků předpoklady pro mezikulturní komunikaci v ruském jazyce,  naučit je užívat jazyk k chápání a objevování skutečností, které přesahují oblast zkušeností zprostředkovaných mateřským jazykem.Výuka je zacílena na rozvoj komunikace ústní i písemné, rozšíření celkového kulturního obzoru včetně seznámení s reáliemi rusky mluvících zemí.
Naši studenti každoročně dosahují předních umístění v krajském kole olympiády v ruském jazyce a řada studentů si ruštinu volí  jako maturitní předmět.
Příprava k maturitě probíhá zejména na hodinách konverzace z ruského jazyka, kterou si volí maturanti z nabídky povinně volitelných předmětů.

Vyučující ruského jazyka

Преподаватели русского языка

PaedDr. Jitka Brychtová - vedoucí předmětové komise

Mgr. Dagmar Žerebjatjevová

Mgr. Jiří Fresser

Výuka ruského jazyka - Обучение

Nižší gymnázium
tercie - kvarta
Na nižším gymnáziu si studenti volí ruský jazyk jako svůj druhý cizí jazyk v tercii a pokračují v něm v dalších postupných ročnících.

Vyšší gymnázium

1. - 4. ročník (čtyřleté studium), kvinta - oktáva (osmileté studium)

Studenti pokračují v ruském jazyce z nižšího gymnázia nebo si volí ruštinu jako druhý cizí jazyk v 1. ročníku čtyřletého gymnázia. Ruský jazyk si studenti často vybírají jako volitelný maturitní předmět.

Ve 3. a 4. ročníku 4letého studia a septimě a oktávě 8letého studia si studenti mohou zvolit seminář Konverzace v ruském jazyce

Zajímavé výukové materiály a programy

Azbuka (nejen) pro školy

Učebnice ruského jazyka

Nakladatelství FRAUS

Výuka je založena  na studiu osvědčených učebnic Raduga po-novomu.