Krajské kolo olympiády v ruském jazyce
 Dne 10. 3. 2017 se v Karlových Varech konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce. Naši školu reprezentoval v kategorii SŠ II Jan Vintr z oktávy B, který v náročné konkurenci obsadil krásné druhé místo a vybojoval si tak post náhradníka do celostátního kola. Gratulujeme! Za PK ruského jazyka PaedDr. Jitka Brychtová... více >

Ruský jazyk – РУССКИЙ ЯЗЫК

šk.rok - 2017/2018

Charakteristika a cíle předmětu

Характеристика и цели предмета

Cílem výuky ruského jazyka je vytvořit u žáků předpoklady pro mezikulturní komunikaci v ruském jazyce,  naučit je užívat jazyk k chápání a objevování skutečností, které přesahují oblast zkušeností zprostředkovaných mateřským jazykem.Výuka je zacílena na rozvoj komunikace ústní i písemné, rozšíření celkového kulturního obzoru včetně seznámení s reáliemi rusky mluvících zemí.
Naši studenti každoročně dosahují předních umístění v krajském kole olympiády v ruském jazyce a řada studentů si ruštinu volí  jako maturitní předmět.

Výuku ruského jazyka zajišťují plně aprobovaní vyučující se zkušenostmi ze zahraničních jazykových stáží.

Vyučující ruského jazyka ve šk. roce 2017/2018

Преподаватели русского языка

PaedDr. Jitka Brychtová - vedoucí předmětové komise

Výuka ruského jazyka - Обучение

Nižší gymnázium
Na nižším gymnáziu si studenti volí ruský jazyk jako svůj druhý cizí jazyk v tercii a pokračují v něm v dalších postupných ročnících.

Vyšší gymnázium

1.ročník - 4. ročník, resp. kvinta – oktáva

Výuka je založena na studiu osvědčených učebnic řady Raduga. Studenti pokračují v ruském jazyce z nižšího gymnázia nebo si volí ruštinu jako druhý cizí jazyk v 1. ročníku čtyřletého gymnázia. Ruský jazyk si studenti často vybírají jako volitelný maturitní předmět.

Učebnice ruského jazyka