Gymnázium Ostrov
Z některých škol odcházejí nic netušící absolventi do nelítostného světa, přáli bychom si, aby z ostrovského gymnázia vycházeli nelítostní absolventi a absolventky do nic netušícího světa!

Česky English Deutsch

Informační centrum SIPVZ

Naše škola je informačním centrem SIPVZ .

 

Ve škole  probíhala práce na projektu Implementace interaktivní výuky a prezentace do školení v rámci SIPVZ a výuky matematiky a ostatních předmětů. Z tohoto projektu vznikly tyto výukové materiály:

Biologie

Chemie

Fyzika 

Matematika

Angličtina

Němčina

Škola pracovala na  projektech. Jednalo se o rozvojový projekt "Implementace programu Master Eye pří výuce informatiky a ostatních všeobecně vzdělávacích předmětů na gymnáziu" a dva pilotní projekty: "Zvyšování počítačové gramotnosti, podpora, zefektivnění a modernizace výuky přírodovědných předmětů" a "Počítačová grafika a její uplatnění ve vizuálně obrazovém vyjádření ve výuce výtvarné výchovy".

 

Kromě školení Z a P0, která na naší škole probíhaly, proběhlo školení k programu Derive 6.0 na kterém se učitelé z naší školy a gymnázia v Sokolově seznámili s tímto programem a s jeho využítím ve výuce matematiky a fyziky.

Dále proběhlo školení Využití programu Master Eye při výuce. Na těchto školeních se učitelé z naší školy, SPŠ v Ostrově a ZŠ Klínovecká v Ostrově seznámili s využitím programu nejen při výuce informatiky, ale i ostatních předmětů.

Ve druhém pololetí školního roku 2004-2005 proběhlo školení práce s grafickým programem Paint Shop Pro.


 
Gymnázium Ostrov