Charakteristika školy | Z historie školy | Kontakty | Termínový kalendář 2008/2009

Jak školu najít
Profesorský sbor
Předměty
Učební plán
Rozvrhy hodin
ŠVP
Nabídka kroužků a aktivit pro studenty
Úspěchy studentů
SIPV - školení, infocentrum
ICT plán
Studentské stránky
Prevence sociáln? patologických jev?
Katedra online
Studijní pobyty
Galerie úspěšných studentů
Suplování
Maturity 2008
Měsíční plány akcí
Školní řády

Dobrý den!

Dnes je: Sobota 27. července
Svátek má:

Jméno :
Heslo :

Výstava v koteln?

V uplynulém roce jsme ve výtvarné výchov? v?novali n?kolik hodin tématu Piaristé. Cht?li jsme výtvarnými díly p?ipomenout, že gymnaziální vzd?lávání má u nás dlouhou tradici a že naše škola navazuje na existenci školy piaristické. Naší snahou bylo propojit vizuální zkušenost ?lov?ka 21.století s tématem st?edov?kého kláštera, školy a života v ní.

Výtvarná zkušenost naší doby se zajímav? pojila s historií v obrazech budovy kláštera, jak jsme ji poznali ze starých rytin. Techniky akrylové malby a koláže vytvo?ily novou kvalitu, až paradoxn? p?sobilo zpracování pojmu PIARISTÉ do podoby loga ?i street artového tvarosloví. V n?kterých pracích jsme však ctili klasické techniky a pokusili jsme se napodobit studii st?edov?ké draperie. Objevování tajemství minulosti vneslo fantazii do otázek: jak asi vypadala dlažba kláštera, co by se pod ní mohlo skrývat?bílé figury nám nabízely setkání s duchy minulosti.

Pro instalaci výstavy jsme zvolili bývalou kotelnu školy zám?rn?. Prost?edí starých zdí a sklepení se velmi dob?e hodí pro akcentování prvku tajemna. Vycházeli jsme ze zkušenosti, že sou?asné um?ní je ?asto prezentováno v opušt?ných továrních halách a v neobvyklých interiérech.

Výstavou s názvem PIARISTÉ jsme cht?li p?ipomenout nejen st?edov?kou školu v Ostrov?, ale i studentský sv?t dnešních mladých, Den studentstva 17.listopad, výro?í za?átku sametové revoluce, kdy mnoho intelektuál? opustilo práv? prostory kotelen, aby pomohlo návratu demokracie do naší spole?nosti.

Uv?domovat si souvislosti v?cí a u?it se v?ci nové?to byla naše výtvarka prima, tercie,první ro?ník ve školním roce 2005/06. Instalace výstavy kvarta B, listopad 2006

Mgr. Jana Hasmanová