Gymnázium Ostrov
Charakteristika školy | Z historie školy | Kontakty | Termínový kalendář 2008/2009

Jak školu najít
Novinky
Profesorský sbor
Předměty
Učební plán
Rozvrhy hodin
ŠVP
Nabídka kroužků a aktivit pro studenty
Úspěchy studentů
SIPV - školení, infocentrum
ICT plán
Kultura
Výroční zprávy
Archiv
Jídelníček
Studentské stránky
Prevence sociáln? patologických jev?
Katedra online
Studijní pobyty
Galerie úspěšných studentů
Suplování
Projekty
Maturity 2008
Měsíční plány akcí
Školní řády
Přijímací řízení
 
Dobrý den!

Dnes je: Úterý 18. června
Svátek má:

 
E-mail
Jméno :
Heslo :  

Úspěchy studentů ve školním roce 2006/2007

Olympiády, vědomostní a sportovní soutěže 2006/2007


Úspěchy na mezinárodní úrovni

Jan Martinek (kvinta A) byl na základě úspěchů v biologické olympiádě nominován do tříčlenného družstva, která nás reprezentovalo na mezinárodní soutěži v přírodních vědách v SRN v Postupimi. Soutěže se zúčastnilo 16 států. Družstvo, které jako biolog náš student J. Martinek zastupoval (vedle chemika a fyzika) získalo bronzovou medaili!

Úspěchy na úrovni celostátních kol
: Chemie
KSICHT - korespondenční seminář inspirovaný chemickou tematikou (pořádá PřF UK a VŠCHT Praha s garancí MŠMT).
Veronika Fořtová (3.A) ? 2. místo
Lukáš Vrzal (2.A) ? 9. místo
Zeměpis Zeměpisná olympiáda ? kategorie C (8. a 9. třídy a odpovídající ročníky gymnázií) Petra Jílková (kvarta A) ? 7. místo
Soutěž Eurorebus (pořádá Terra klub Praha)
Jan Hynek (sexta A) ? 4. místo
Informatika a výpočetní technika
Mistrovství ČR ve wordprocessingu
Filip Mikschik (septima A) ? 6. místo
Fotografická soutěž akademie A006 ? kategorie ?okem turisty?
Jan Martinek (kvinta A) ? 1. místo
Český jazyk ? literární soutěže
Zlatá tužka - literární soutěž (pořádá Dvůr Králové)
Marek Steininger (oktáva A) ? 3. místo
Budoucnost spojené Evropy ? literární soutěž (pořádá Klub mladých evropanů)
Jan Železný (2.A) ? postup mezi 20 nejlepších
Soutěž o cenu F. Venclíka ? literární soutěž (pořádá Střední škola technická hl. města Prahy)
Adam Pěnkava (kvinta A) ? zvláštní cena poroty v kategorii Báseň na téma ?Strach v množném čísle?
Dějepis
Celostátní soutěž ČR družstev gymnázií (pořádá Cheb)
Družstvo ostrovského gymnázia - R, Gajdošová (4.A), M.
Úspěchy na úrovni krajských kol
Chemie Do krajského kola olympiády kategorie B vyslala naše škola 5 účastníků.
Ti obsadili prvních pět míst !!! Lukáš Vrzal (2.A)- 1. místo, Jan Hynek (sexta A) ? 2. místo, Jan Bubal (3.A)- 3. místo.
Tato kategorie krajským kolem končí.
Bilogie Biologická olympiáda v kategorii B
Jan Martinek (kvinta A) ? 1. místo v krajském kole.
I tato kategorie končí krajským kolem.
Ekologická soutěž družstev (pořádá Kadaň)
Družstvo ostrovského gymnázia ? J. Martinek, M. Nováková (oba kvinta A) a L. Vrzal (2.A) ? 1. místo
Informatika a výpočetní technika Krajské kolo soutěže v grafických disciplínách ? kategorie wordprocessing
Naši studenti obsadili první 4 místa !!!
Filip Mikschik (septima A)? 1. místo, Pavel Hozák (kvinta A) ? 2. místo, Tomáš Martinek (kvinta A) ? 3. místo
Zeměpis
V krajském kole olympiády jsme měli zastoupení ve všech kategoriích :
Luong Quang Duy (prima A), kategorie A ? 3. místo
Milan Chymčák (sekunda B), kategorie B ? 4. místo
Petra Jílková (kvarta A), kategorie C ? 1. místo
Jan Hynek (sexta A), kategorie D ? 2. místo
Martina Jílková (septima A), kategorie D ? 5. místo
Dějepis
Krajská soutěž ?O pohár královské mincovny? (pořádá Krajské muzeum Karlovy Vary)
V kategorii ZŠ a nižšího stupně gymnázií ?
Petra Jílková a Vít Hynek (oba kvarta A) ? 1. místo V kategorii SŠ
Jan Hynek a Jan Adamovič (oba sexta A) ? 1. místo
Matematika
Úspěšnými řešiteli krajského kola olympiády v kategorii Z9 byli
Adama Sedlačík (kvarta B) ? 9. místo,
Lukáš Šára (kvarta B) ? 11. místo
Fyzika
Krajské kolo olympiády v kategorii D
Tomáš Martinek (kvinta A) ? 2. místo
Krajské kolo olympiády v kategorii C
Jan Hynek (sexta A) ? 3. místo
Německý jazyk
Krajské kolo olympiády v kategorii IIB
Julie Pavlyuk (kvarta A) ? 4. místo
Krajské kolo olympiády v kategorii IIIB
Zuzana Brodcová (sexta A) ? 7. místo
Sport
Florbal ? družstvo dívek ? 1. místo v krajském kole
Odbíjená ? družstvo dívek ? 3. místo v krajském kole
Florbal ? družstvo hochů ? 4. místo v krajském kole
Úspěchy na úrovni okresních kol
Matematika
Okresní kolo matematické olympiády, kategorie Z7
Ondřej Musil (sekunda B) ? 1. místo
Okresní kolo matematické olympiády, kategorie Z8
Matěj Lébl (tercie A) ? 1. místo
Okresní kolo matematické olympiády, kategorie Z6
Soňa Ondrušová (prima B) ? 3. místo
Pythágoriáda, okresní kolo
Soňa Ondrušová (prima B) ? 2. místo
Fyzika
Okresní kolo fyzikální olympiády, kategorie F
Jakub Kvapil (tercie B) ? 1. místo
Okresní kolo Archimediády (fyzikální olympiáda kategorie G)
Družstvo ostrovského gymnázia H. Maternová, M. Zajacová, Č. Maléř ? 2. místo
Německý jazyk
Okresní kolo olympiády v NJ, kategorie IB
Nguyen Tien Dung (sekunda A)- 1. místo
V této soutěži již nelze postoupit dál.
Sport
Sálová kopaná ? družstvo dívek ? 1. místo v okrese
Odbíjená ? dívky ? 2. místo v okrese
Košíková ? družstvo hochů ? 3. místo v okrese
Přespolní běh ? dívky ? 3. místo v okrese
Horská kola ? hoši ? 3. místo v okrese
Nohejbal ? dívky ? 3. místo
Nohejbal ? hoši ? 3. místo
Lehká atletika ? dívky ? 3. místo v okrese
Skok vysoký ? dívky ? 3. místo v okrese
Úspěšně nás v okresních kolech soutěží reprezentovali samozřejmě i všichni ti, kteří jsou uvedeni výše ? jako úspěšní v celostátních a krajských kolech soutěží.
Poděkování a velké uznání patří všem aktivním a úspěšným studentů i vyučujícím, kteří je na soutěže připravovali.
Věříme, že tyto úspěchy jsou také nejlepší motivací pro účast v novém ročníku olympiád a dalších soutěží.




© A7 2005