Charakteristika školy | Z historie školy | Kontakty | Termínový kalendář 2008/2009

Jak školu najít
Profesorský sbor
Předměty
Učební plán
Rozvrhy hodin
ŠVP
Nabídka kroužků a aktivit pro studenty
Úspěchy studentů
SIPV - školení, infocentrum
ICT plán
Studentské stránky
Prevence sociáln? patologických jev?
Katedra online
Studijní pobyty
Galerie úspěšných studentů
Suplování
Maturity 2008
Měsíční plány akcí
Školní řády

Dobrý den!

Dnes je: Sobota 27. července
Svátek má:

Jméno :
Heslo :

Gymnázium- netradi?ní projekty i v lét?!

Setkávání našich student? s žáky z partnerských škol v zahrani?í má již mnohaletou tradici. Vým?nné studijní pobyty, spole?né projekty ?i sportovní a kulturní aktivity jsou dnes již standardem. Ve srovnání s jinými školami lze ale za výjime?ná považovat letní prázdninová setkávání ostrovských student? a jejich n?meckých p?átel v Krušných horách, která probíhají již n?kolik let.

?ást letošních prázdnin prožili spole?n? gymnazisté z Ostrova a Schwarzenbergu v Nových Hamrech. Ve smíšených ?esko-n?meckých skupinách pracovali ve workshopech, jejichž hlavním tématem byly krušnohorské pov?sti a legendy z obou stran spole?né hranice. Vznikl tak mj. originální ?esko-n?mecký i n?mecko-?eský transparentní slovník, který rozší?il slovní zásobu zú?astn?ných student? ke zvolenému tématu. Vybrané lokality studenti navštívili a poté na n? nahlédli svýma o?ima ze všech možných úhl? pohledu. Krom? fotografií, obraz? nebo básní vznikla také p?vabná divadelní p?edstavení. V sou?asnosti vzniká kalendá?, který poslouží nejen jako upomínkový p?edm?t, ale také jako cenná propagace projektu i obou škol.

Celé d?ní zaznamenával ?esko-n?mecký studentský ?Press-team?. Jeho zpravodajství i zmi?ované ?produkty? zdobí prostory obou partnerských škol, v nichž si je mohou všichni prohlédnout.

Tím však projekt neskon?il. Na podzim by m?li ostrovští studenti navštívit gymnázium ve Schwarzenbergu, následovat by m?lo setkání s vyhodnocením projektu studenty i pedagogy. Pod?kování za uskute?n?ní projektu pat?í profesor?m Alen? Nové, Jaroslav? Stracho?ové a Jitce Brychtové. Za technickou pomoc pak Ladislavu Š?erbovi. Projekt byl realizován za podpory fondu EU Interreg IIIA ? Euregia Egrensis.